Bahçe Çeşmesi
Written by barbeku

Ankara Bahçe Çeşmesi

Bahçe Çeşmesi Tasarımları

 

Malzeme özelliği, tasarım gibi açılardan Ankara bahçe çeşmesi türleri son derece elverişlidir. Bir alanda kullanılan çeşmeler, uygulama ve dekorasyon avantajlarına sahiptir. Bütçenize uygun seçeneklerle küçük dokunuş yaparak etkili sonuçlar elde edilebilir.

 

Bahçe Çeşmesi Tasarımları

 

Görüntü açısından Ankara bahçe çeşmeleri şu şekilde sıralanabilir:

Antik çeşmeler, üzerinde eski dönem işlemeleri olan ürünlerdir.

Taş çeşmeler, dikdörtgen ve granit çeşitlere sahiptir. Çeşme bölümü dalgalı ve düz yuvarlak olabilir. Bazen dikdörtgen olarak da hazırlanabilmektedir.

Hazır çeşme, sade modelleri ifade eder. Düz görüntü yaygın şekilde mevcuttur.

Kütük çeşme, ağaç gövdesini andıran türlerdir.

 

İmalatçı firmaya verilen özel taleplere göre tasarımlar ve malzemeler değişebilir. Beklentiler de belirleyici olacaktır. Örneğin bazı yerlerde çeşme sayısı tekken bazılarında 4-5 veya daha fazlası olabilir. Bu durum fiyatları doğrudan etkileyecektir. Her ürün boy, genişlik, malzeme, sayı gibi ayrıntılara göre fiyatlandırılır.

 

Yapım Açısından Avantajlar Neler?

 

Belirli bir tasarım sonrasında uygulamaya geçildiği için bahçe çeşmesi yapımı hızlı bir şekilde sonuçlanır. Yalnızca hız değil, malzeme ve dekorasyona yansıyan durumlardan da bahsedilebilir. Örneğin granit çeşmeler daha parlak bir yapıdadır ve ortamdaki havayı daha fazla değiştirebilir. Yine kütük çeşmeler de otantik bir görüntü verir. Üretim sürecindeki avantaj, bir açıdan firma tecrübesi ile de ilgilidir. Yeni üretime başlayan bir firmadaki hata payı fazla olacaktır. Sistemini oturtan bir işletmede ise akış daha sağlıklı bir şekilde gerçekleşir.

 
whatsapp2018.png (8 KB)
tel2018.png (8 KB)