Bahçe Çeşmesi
Written by barbeku

Taş Çeşme

Taş Çeşme Özellikleri

 

Su kullanımı yapabileceğiniz çeşme modelleri, farklı özellik ve tasarımlarda üretilmektedir. Önceden belirlenen tasarım doğrultusunda üretilen bu ürünler, yaygın şekilde dış mekanlarda yer almaktadır.

 

Taş Çeşme Kullanım Alanları

 

Kullanım alanı bakımından taş çeşme türlerini geniş kapsamda ele almak mümkündür. Açık alan olarak değerlendirilebilecek ev- iş yeri bahçeleri, bazen dekoratif teraslar buna dahil edilebilir. Bazı teraslar, özellikle stres atmak için hazırlanmakta ve ortamda farklı bir görüntü istenmektedir.

 

Taş Çeşme Modelleri

 

İki çeşmeli taş çeşmeler, dikdörtgen görünümlü modeller, üzeri işlemeli tasarımlar bu kategoride değerlendirilebilir. Ana malzeme özelliği gereği uzun süre bir alanda durabilir. Tasarım özellikleri beklentiye göre de şekillenebilir. İmalatını yapan firma ile anlaşma ve plan doğrultusunda istenen görsel oluşturulabilir. Yeni bir tasarım oluştururken ana malzeme özellikleri de dikkate alınır.

 

Taş Çeşme Ekonomik Avantajları

 

Bütçenize uygun bir ürün arıyorsanız taş çeşme fiyatları ideal bir seçenek sunar. Göze ve cebe hitap eden bu çeşmelerde işleme ve ebat özellikleri arttıkça fiyat da artar.

 

Granit Çeşme Özellikleri

 

En yaygın kullanılan çeşme malzemelerinden biri granittir. Granit malzeme, taş malzemeye göre daha parlak ve dikkat çekici bir yapıdadır. Dayanıklı malzemesi, hafif benekli görseli ile bütünleşerek artı sağlar. Üst zemini kaygan granit çeşme modelleri tasarımda daha özel beklentileri olanlar için idealdir. Çeşme sayısı ve alt kısım tasarımları değişkenlik göstermektedir. Nerede kullanılacağına göre de çeşme miktarı değişebilir.

 
whatsapp2018.png (8 KB)
tel2018.png (8 KB)