Bahçe Çeşmesi
Written by barbeku

Bahçe Çeşme Modelleri

Bahçe Çeşmesi Çeşitleri

 

Yapıların bahçelerinde kullanılan çeşmeler, son dönemlerde sık karşılaşılan ürünlerdendir. Bu ürünlerin kendi içerisinde birçok farklı çeşidi bulunmaktadır.

 

Bahçe Çeşmesi Nerede Kullanılır?

 

Bahçesi olan ve süsleme yapılacak her alanda bahçe çeşme modelleri kullanılabilir. Özellikle bir alanda kısıtlama yapmak doğru olmayacaktır. Ancak ürünün yerleşimi için uygun bir zemin de gerekmektedir. Belediyeler tarafından tercih edilen bu çeşmeler, çocuk parklarını, doğa parklarını ve bahçeleri süslüyorlar.

 

Bahçe Çeşmesi Avantajları Neler?

 

Avantajlarını göstermek için şu sıralamayı yapmak mümkündür:

Dekorasyon açısından ortama avantaj kazandırır. Bahçe çeşmeleri görsel açıdan farklılık isteyenlere karşılık verir. Otantik bir görünüm sağlar. Bahçe çeşmesi bahçelerinize güzel ve estetik bir doku katacaktır.

 

Malzeme açısından dayanıklıdır. Uzun yıllar yerleştirildiği alanda bekletilebilir.

Bahçe alanlarında hızlı hijyeni sağlar. Hazır çeşme modelleri bu amaç için daha uygundur.

 

Kurulum süreci çok zaman almaz. Hızlı biçimde farklı bir ürün elde etmek mümkündür.

Bütçeyi zorlamayan bir ürün grubudur. Ancak üzerindeki desenlerin özelliği arttıkça fiyat artabilir. Satın alınan sayı ile de alakalı bir durum vardır.

 

Bahçe Çeşmesi Modelleri

 

Tasarım bakımından bahçe çeşme modelleri Ankara epey çeşitlilik gösterir. Örneğin, sade düz model bir bahçe çeşmesi isteyenler için hazır çeşmeler kullanılabilir. Dekorasyon özelliği ağır basıyorsa, üst bölümü işlemeli taş ve mermer görünümlü ürünler öne çıkar. Geometrik desenleri sevenler için üst bölümü üçgen şeklinde çeşmeler vardır. Oval şekilde tasarım da yaygın kullanılır. Kütük çeşme modelleri, kütük görüntü verdiği için alternatif malzeme görüntüsü verir. Ana bölümü ağaç gövdesi şeklinde tasarlanmıştır. Bazı tasarımlarda çeşme alanı dalgalı görüntüye sahiptir.

whatsapp2018.png (8 KB)
tel2018.png (8 KB)